Pacjent, który został skierowany do leczenia planowego w Szpitalu powinien zabrać ze sobą: osobiste przybory toaletowe, piżamę lub koszulę nocną, szlafrok, ręcznik, bieliznę i pantofle. Dzieci przyjmowane do Szpitala mogą mieć swoje ubranka i zabawki po uzgodnieniu z pielęgniarką oddziałową.

W przypadku przyjęcia do Szpitala pacjenta w stanie nagłym (zagrożenia zdrowia i życia), wyżej wymienione rzeczy osobiste powinny zostać dostarczone pacjentowi przez rodzinę lub opiekuna faktycznego.

Pacjent powinien oddać do przechowania w szpitalnym depozycie ubrań odzież i obuwie wyjściowe. Pieniądze i przedmioty wartościowe pacjent może złożyć w Depozycie Szpitala i otrzymać je za pokwitowaniem w dniu wypisu. Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez pacjenta, nie przekazane do Depozytu Szpitala. Telefony komórkowe, komputery przenośne (laptopy, netbooki), odtwarzacze MP3/MP4 i inny sprzęt elektroniczny mogą być używane w salach chorych przez pacjentów wyłącznie za zezwoleniem ordynatora lub jego zastępcy ponieważ takie urządzenia mogą zakłócić pracę elektronicznego sprzętu medycznego.