You are currently viewing Badania kliniczne

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że oddział chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego SPZOZ w Mińsku Mazowieckim pod kierownictwem dr n. med. Piotra Gryglasa zakwalifikował się z wynikiem celującym do badań EMPATHY, czyli badań klinicznych w zakresie „EMpagliflozyna i daPAgliflozyna u pacjentów hospitalizowanych z powodu ostrej niewydolności serca” organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Badania pomogą rozszerzyć i zgłębić wiedzę w zakresie ostrej niewydolności serca, która jest problem współczesnego świata.

Dr Piotr Gryglas od lat zajmuje się problemem ostrej niewydolności serca stąd inicjatywa przystąpienia oddziału chorób wewnętrznych do badań klinicznych. Jest to nowe wyzwanie i wyraz uznania dla lekarzy i pielęgniarek oddziału.

Niewydolność serca występuje u około 10 mln osób w Europie i u około 800 tys. w Polsce. Tak jak, choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów w Polsce (ok. 45%), tak niewydolność serca jest na niechlubnym pierwszym miejscu wśród tych chorób, stanowiąc najczęstszą bezpośrednią przyczynę zgonów w naszym kraju.