Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniu dzisiejszym została przekazana do Ministerstwa Zdrowia koncepcja autorskiego programu w ramach pilotażu oddziaływań terapeutycznych skierowanych do osób z doświadczeniem traumy oraz ich rodzin.

Celem projektu jest praktyczne sprawdzenie efektywności różnych programów oddziaływań terapeutycznych z doświadczeniami, tj. doświadczenie lub bycie świadkiem przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej, uczestnictwo pośrednie lub bezpośrednie w wypadku komunikacyjnym, uczestnictwo w działaniach wojennych, doświadczenie uchodźcze w związku z konfliktem zbrojnym, doświadczenie skutków kataklizmu naturalnego lub pożaru.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest mgr Izabela Słoniewska.

Mgr Izabela Słoniewska

Mgr Izabela Słoniewska – Psycholog i certyfikowana psychoterapeutka z ponad piętnastoletnim doświadczeniem.

Studia wyższe w zakresie psychologii ukończyła na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Posiada certyfikaty psychoterapeuty: indywidualnego i grupowego uzyskane w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, posiadającym atest Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz European Group Analytic Training Institutions Network (EGATIN). Jest certyfikowanym specjalistą z zakresu psychoterapii oraz ukończyła szkolenie z interwencji kryzysowej.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym i specjalizuje się w Terapii zaburzeń nerwicowych, lękowych, zaburzeń osobowości. Jako psycholog współpracowała zawodowo z Wojskiem Polskim i posiada doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie pozostającymi pod wpływem czynników wywołujących silny stres. Posiada wieloletnią praktykę pracy z pacjentami po traumie i z PTSD.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe – obejmuje ono między innymi pracę w Warszawskim Towarzystwie Dobroczynności, Mazowieckim Towarzystwie „Powrót z U”, Wojsku Polskim oraz SZPZLO Warszawa Praga-Północ.

Od 1 lutego 2022 roku kieruje Zespołem Interwencyjno – Terapeutycznym w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim.

Poniżej prezentujmy jeden z podcastów na temat traumy z udziałem Pani Izabeli Słoniewskiej: https://kobieta.interia.pl/raporty/raport-zdanowicz-pomiedzy-wersami/strona-glowna/video,vId,3204936