W Pracowni Urologicznej pracuje trzech specjalistów z zakresu urologii:
Doktor Robert Dobosz – specjalista urolog, chirurg posiadający Certyfikat Europejski FEBU,
Doktor Maciej Duda – specjalista urolog, posiadający Certyfikat Europejski FEBU,
Doktor Jacek Buda – specjalista urolog, chirurg. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku i przyjmuje pacjentów do godziny 15.

Do Pracowni Urologicznej zgłaszają się kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Są to osoby posiadające skierowanie do urologa otrzymane od lekarza rodzinnego, który stwierdził nieprawidłowości wymagające dalszej specjalistycznej diagnostyki. Wszystkie badania oraz zabiegi w Pracowni Urologicznej wykonywane są w ramach NFZ.

Lekarze z Pracowni Urologicznej zajmują się pełną diagnostyką schorzeń układu moczowo-płciowego. Jest to głównie diagnostyka onkologiczna, np. nowotwór pęcherza moczowego, rak nerek, rak moczowodu, rak prostaty, rak jądra. Najczęstsze schorzenia, z którymi zgłaszają się pacjenci to łagodny rozrost stercza, nowotwory gruczołu krokowego, nowotwory pęcherza moczowego, choroby zapalne układu moczowego i męskich narządów moczowo-płciowych. W oparciu o sprzęt, w jaki wyposażony jest szpital 90% zleconych badań diagnostycznych jest wykonywana na miejscu. Zakres badań diagnostycznych jest bardzo szeroki, wykonywane są np. tomografie komputerowe czy specjalistyczne USG.

Szpital jest również wyposażony w urządzenia umożliwiające wykonywanie zabiegów w celu jeszcze szerszej diagnostyki np. jest cystoskop umożliwiający wykonywanie cystoskopii z pobraniem wycinków, jako diagnostyka nowotworu pęcherza. Wykonywana jest również biopsja stercza przy diagnostyce raka prostaty.

Planowane jest poszerzenie gamy wykonywanych zabiegów, w pierwszej kolejności będą to zabiegi endoskopowe na pęcherzu, ponieważ szpital dysponuje już sprzętem, który to umożliwia.