Szanowni Państwo, Wspaniali Ludzie, Darczyńcy, Ludzie Dobrego Serca,

W dniu dzisiejszym tj. 27 marca br. otrzymaliśmy wiążące wytyczne odnośnie specyfikacji maseczek medycznych używanych w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych Pan Prof. dr hab.n.med Andrzej Horban za pośrednictwem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, przekazał nam informację, że personel medyczny jest zobowiązany używać tylko maseczek medycznych, które spełniają wymagania normy EN 14683.

Oznacza to, że musimy serdecznie podziękować Wszystkim Państwu, którzy wyszli do nas z inicjatywą szycia maseczek dla pracowników medycznych SPZOZ w Mińsku Mazowieckim. Nie możemy w związku z powyższym skorzystać z Państwa Życzliwości z jaką w ostatnich dniach spotykamy się z Państwa strony w tym zakresie.

Otrzymaliśmy również informację, że tkaniny, z których mogą być szyte maseczki dla pracowników nie medycznych powinny posiadać certyfikat STANDARD 100 OEKO-TEX®.

W chwili obecnej wszystkie szpitale w Polsce w tym Szpital Powiatowy w Mińsku Mazowieckim przede wszystkim potrzebuje maseczek dla PERSONELU MEDYCZNEGO.

Jeszcze raz wszystkim składam ogromne wyrazy wdzięczności w imieniu całego personelu medycznego i dziękuję za zaangażowanie się w inicjatywę szycia maseczek dla SPZOZ w Mińsku Mazowieckim.

Życzę Wszystkim Państwu Zdrowia
Mariusz Martyniak
Dyrektor SPZOZ wraz z pracownikami