Szanowni Państwo,
W tym roku WOŚP gra dla pacjentów z chorobami układu oddechowego.

Bardzo chcielibyśmy, aby szczególnie „zagrała” dla mieszkańców Powiatu Mińskiego, pacjentów naszego szpitala. Wystąpiliśmy do Fundacji Jurka Owsiaka o wyposażenie w niezbędny nowoczesny sprzęt planowanego do utworzenia w naszym szpitalu Oddziału Chorób Płuc. Naszym marzeniem jest otwarcie oddziału w roku 2024r.

Dzięki wsparciu Orkiestry mieszkańcy naszego regionu będą mogli uzyskać szybki dostęp do specjalistycznej diagnostyki pulmonologicznej i leczenia na najwyższym poziomie – rozpoznawania nowotworów płuca, chorób śródmiąższowych, płucnych powikłań pocovidowych oraz obturacyjnego bezdechu sennego.

Jako lekarze pulmonolodzy możemy Państwa zapewnić, że wykorzystamy ten sprzęt jak najlepiej dla dobra mieszkańców naszego regionu, w którym w chwili obecnej pacjenci mają utrudniony dostęp do diagnostyki i terapii chorób płuc.

Wierzymy, że dzięki wsparciu tegorocznej zbiórki WOŚP będziemy mogli zyskać nowoczesny Oddział Chorób Płuc.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i Fundacji będziemy mieli odpowiednie narzędzia do pracy, zaś ze strony zespołu lekarskiego, pielęgniarskiego i pomocniczego możemy zapewnić Państwu wieloletnie doświadczenie i wiedzę, serce oraz pełne zaangażowanie w sprawy chorych.

  • lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc Katarzyna Gorzkowska – Pasik
  • lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc Beata Pielasa
  • lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc Piotr Pasik
  • mgr pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego Marlena Rucińska