You are currently viewing 100 lat naszej służby dla Niepodległej Polski

W dniu 9 listopada na terenie szpitala, w miejscu posadzenia „Dębu Pamięci” z okazji 100 rocznicy powstania naszej placówki, Pracownicy uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz pamięć lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitala dbających o zdrowie mieszkańców powiatu na przestrzeni mijających właśnie stu lat. Wraz z pracownikami SPZOZ w uroczystości uczestniczył Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński.

11 listopada 2018 roku obchodzimy Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po rozbiorach i 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Sejm ustanowił 2018 rok Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki Naszym rodakom, codziennym staraniom, walką pełną poświęcenia oraz bohaterstwa na polach bitew, ale i w codziennym zmaganiu o zachowanie godności, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby.

Szpital Powiatowy w Mińsku Mazowieckim służy Nieodległej od pierwszego dnia odzyskania Niepodległości. Budowę rozpoczęto w 1913 roku, a swoją pracę rozpoczął w 1918 roku. W okresie dwóch wojen światowych nieprzerwanie służył na rzecz ochrony zdrowia. Po odzyskaniu Niepodległości spełniał rolę szpitala ogólnego obejmującego swoim zasięgiem cały Powiat. W swoich archiwach posiadamy księgi pacjentów sięgające 1918 roku.

Na przestrzeni stu lat rósł razem z Naszą Ojczyzną i mieszkańcami, wpisując się we wszystkie karty polskiej historii, rozwijając się i rozbudowując na rzecz naszej społeczności lokalnej.