You are currently viewing Wsparcie WOŚP dla Oddziału Neonatologii
  • Post category:aktualności

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała na Oddział Neonatologii sprzęt o wartości 264 924,00 zł w ramach podziału środków zebranych podczas 25 Finału WOŚP.

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Oddział Neonatologii w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim zyskał

1. Aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka Precision Flow Plus o wartości 27 324 zł.

Aparat  przeznaczony dla noworodków z zaburzeniami oddechu, zapaleniami płuc czy bezdechami jako początkowa terapia.

2. Stanowisko do resuscytacji Panda Warmer o wartości 237 600 zł.

Sprzęt służy do zabezpieczania funkcji życiowych noworodka, w szczególności wcześniaków.

Nie jest to jednak jedyny sprzęt, który Oddział Neonatologii pozyska. W ramach 26 Finału WOŚP przyznany został następujący sprzęt:

  • USG – 1szt.
  • Inkubator zamknięty – 2 szt.
  • Kardiomonitor – 1 szt.
  • Pulsoksymetr -2 szt.
  • Waga elektroniczna – 2 szt.
  • Pompa sztrykawkowa – 2 szt.

Pragniemy nadmienić, iż nie jest to pierwsza darowizna otrzymana od Fundacji ze sławnym serduszkiem. Oddział Neonatologii w Naszym Szpitalu jest obdarowywany od I Finału WOŚP.

Naszym celem jest ciągła poprawa jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Wierzymy, że zmiany niosą za sobą pozytywne odczucia dla pacjentów. Cała droga dla nowonarodzonego małego pacjenta rozpoczyna się na bloku porodowym w oddziale położniczo- ginekologicznym, który obecnie przechodzi gruntowny remont. Kolejnym miejscem dla noworodka jest właśnie oddział neonatologii, który modernizujemy poprzez zakupy nowe sprzętu i tworzenie warunków pracy dla nowych lekarzy specjalistów z tej dziedziny, dla efektywniejszej opieki nad pacjentem.