„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”

 (o. Fabian Kaltbach OFM)

Troska o zdrowie i poprawę warunków leczenia leży na sercu nie tylko samorządom i parlamentarzystom, ale również mieszkańcom naszego powiatu. Dla SPZOZ w Mińsku Mazowieckim kończący się rok był wyjątkowy pod względem wsparcia ze strony ludzi dobrej woli, osób które z potrzeby serca i życzliwości przekazały sprzęt i aparaturę medyczną dla oddziałów szpitalnych oraz poradni specjalistycznych.

Wszystkim darczyńcom pragnę serdecznie podziękować za gorliwe zaangażowanie na rzecz SPZOZ, które jest niewątpliwie wyrazem troski o pacjentów oraz wszystkich mieszkańców powiatu mińskiego. Państwa pomoc utwierdziła nas w przekonaniu, że w trudnych chwilach można liczyć na solidarną i bezinteresowną pomoc osób, które nas otaczają.

Szczególne wyrazy wdzięczności składam właścicielom Piekarni ,,Gromulski’’, którzy jako pierwsi, odpowiedzieli na potrzeby szpitala, wzbogacając oddziały szpitalne w niezbędny do leczenia sprzęt medyczny. Serdeczne podziękowania składam również wszystkim ludziom dobrej woli , którzy podarowali na rzecz SPZOZ aparaturę diagnostyczną oraz wspierali nas w trudnych chwilach. Wśród nich mam przyjemność wymienić firmy Awenta E.WA. Spółka Jawna, P.P.H. FOLPAK, Exitus Moch, Endomed, Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim. Bezinteresowną ofiarnością wsparli nas również WOŚP oraz inicjatywa społeczna zorganizowana przez Panią Agnieszkę Rogalę.

Szanowni Darczyńcy, czuję ogromną wdzięczność i radość,  że znaleźliśmy przyjaciół, którzy potrafią się dzielić tym, co jest największym darem – wielkim sercem. Dzięki Państwu nasi pacjenci będą mieli możliwość lepszej diagnostyki i szybkiego powrotu do zdrowia. Ofiarowany sprzęt znacznie poprawi komfort pacjentów i usprawni proces częściowej diagnostyki. Państwa postawa jest przykładem wielkiej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Wyrażając swą wdzięczność, życzę powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń oraz dalszych sukcesów zawodowych.

Mariusz Martyniak
Dyrektor SPZOZ w Mińsku Mazowieckim