23 sierpnia rozpocznie się kapitalny remont na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Prace remontowe będą prowadzone w pomieszczeniach odcinka ginekologicznego na poziomie pierwszego piętra obejmując sale chorych, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pomieszczenia pomocnicze.

Zakres prac obejmie m.in. wyburzanie części ścian, wymianę posadzek, wymianę drzwi, zmianę rozstawu pomieszczeń. Wymienione zostaną także urządzenia i instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i elektryki. Prace budowlane planowane są na okres około 4 miesięcy.

Zlikwidowana zostanie stara sala operacyjna wraz z zapleczem technicznym, dzięki temu będzie więcej miejsca przeznaczonego dla pacjentek. Nowe sale mają być maksymalnie 2-3 osobowe, a węzeł sanitarny będzie przypadał maksymalnie na dwie sale. Poza wyremontowanymi pomieszczeniami pojawi się również nowe wyposażenie w postaci łóżek i szafek przyłóżkowych.

Mimo tak intensywnych prac remontowych funkcjonowanie oddziału nie zostanie przerwane, a spokój i komfort pacjentek przebywających w innych częściach Oddziału Ginekologiczno-Położniczego nie zostanie zakłócony.

Zadanie realizowane jest z dotacji budżetu Powiatu Mińskiego pod nazwą „Modernizacja Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim – IV etap”. Umowa obejmuje prace remontowo-budowlane pomieszczeń wraz z podstawowym wyposażeniem. Inwestycja została wyceniona na około 1,5 miliona złotych.

Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego podaje, że ten odcinek czekał na modernizację od lat 70-tych, więc jego remont był priorytetem. Dzięki przeprowadzonej inwestycji pacjentki odcinka ginekologicznego nie tylko otrzymają specjalistyczną pomoc, ale będą mogły pobyt na oddziale spędzić w komfortowych i bezpiecznych warunkach.