Sieć kardiologiczna

Pragniemy Państwa poinformować, że nasza placówka podpisała porozumienie o współpracy z regionalnym ośrodkiem koordynującym opiekę w ramach sieci kardiologicznej – Narodowym Instytutem Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Koordynatorem medycznym pilotażu po stronie SPZOZ w Mińsku Mazowieckim będzie dr n. med. Piotr Gryglas Ordynator Oddziału chorób wewnętrznych specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii.

Celem realizacji pilotażu jest prowadzenie diagnostyki i leczenia kardiologicznego na różnych poziomach referencyjnych opartych na potencjale sprzętowym i doświadczonych zasobach kadrowych.

W ramach pilotażu pacjenci, u których rozpoznano nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zaburzenia rytmu lub wady serca będą diagnozowani przez lekarzy rodzinnych oraz lekarzy specjalistów kardiologów oraz w oddziałach kardiologicznych.

Do sieci zostały włączone Przychodnia Lekarska przy ul. Kościuszki 9 w Mińsku Mazowieckim w zakresie lekarzy POZ oraz Poradni specjalistycznej kardiologicznej, jak również Przychodnia Lekarska „Miła” ul. Miła 14 A w Wołominie.

Naszym zadaniem będzie kwalifikowanie pacjentów do programu, diagnostyka oraz leczenie pacjentów. Jak również telefoniczne i elektroniczne umawianie terminów badań diagnostycznych i wizyt lekarskich.