Projekt FEnIKS

Informujemy, że SPZOZ w Mińsku Mazowieckim założył Wniosek o powierzenie grantu w ramach PROJEKTU GRANTOWEGO " WSPARCIE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ (POZ), realizowanego w ramach Działania FENX.06.02 Sytemu ochrony zdrowia Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) dla Przychodni Lekarskiej przy ul. Kościuszki 9 w Mińsku Mazowieckim. Skorzystaliśmy również z możliwości ubiegania się o " Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej we wdrożeniu standardów akredytacyjnych" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021- 2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Rozstrzygnięcie konkursów zapowiadane jest na przełom października i listopada 2024.

Czytaj dalejProjekt FEnIKS

Komunikat Dyrektora

Szanowni Państwo, mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, drodzy sąsiedzi Szpitala, Kilka dni temu został uruchomiony na terenie Szpitala w Mińsku Mazowieckim system zarządzania miejscami parkingowymi oraz ruchem pojazdów. To oczywiste działanie porządkujące oraz poprawiające zarządzanie powierzchnią i pozyskiwanie zasobów finansowych. Niestety nie wszystkie przyjęte rozwiązania w szczególności procedura wjazdu pojazdów uprzywilejowanych od strony ul. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Warszawa a także stosowana przez nie praktyka wyjazdu przez tę samą bramę z użyciem sygnałów dźwiękowych były udane. W pełni rozumiemy niezadowolenie i liczne uwagi kierowane do administracji szpitala dotyczące stosowanej i powyżej opisanej praktyki wjazdu i wyjazdu pojazdów uprzywilejowanych. Dlatego nowe kierownictwo SPZOZ natychmiast podjęło rozmowy z firmą zarządzającą miejscami parkingowymi w celu wypracowania jak najszybszej zmiany we wjeździe i wyjeździe na teren szpitala jednostek transportu medycznego oraz innych pojazdów uprzywilejowanych w taki sposób, aby wyeliminować dotychczasowe uciążliwości. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni obecna sytuacja ulegnie radykalnej zmianie. Jednocześnie podjęliśmy także działania o charakterze organizacyjnym i informacyjnym z naszymi partnerami w zakresie transportu medycznego, które poprawią funkcjonowanie przyjętego wcześniej i niesatysfakcjonującego rozwiązania. Z przykrością stwierdzamy, że nie możemy w obecnej chwili zawiesić stosowania niedoskonałych rozwiązań w ruchu wjazdowym pojazdów uprzywilejowanych z uwagi na negatywne konsekwencje finansowe. Przepraszając za wszelkie niedogodności jakich ostatnio państwo doświadczaliście mamy nadzieję, że wykażecie się wielkodusznością, cierpliwością a popełnione błędy, które chcemy naprawić wybaczycie. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że świetnie rozumiecie nasze potrzeby w zakresie niesienia pomocy chorym i potrzebującym a także tym których w wyniku nagłych sytuacji zdrowie i życie zostało zagrożone. Ufamy, że już wkrótce będziemy mogli poinformować Państwo o nowym rozwiązaniu.

Czytaj dalejKomunikat Dyrektora

Artur Więckowski p.o. Dyrektora SPZOZ w Mińsku Mazowieckim

W dniu 11 lipca 2024 roku Uchwałą Zarządu Powiatu w Mińsku Mazowieckim został zatrudniony na stanowisku p.o. Dyrektora SPZOZ w Mińsku Mazowieckim Artur Więckowski. Artur Więckowski jest doświadczonym menedżerem z blisko 25 – letnim stażem. Jest absolwentem studiów prawniczych, podyplomowych studiów menadżerskich i podyplomowych studiów MBA. Kierował wieloma dużymi jednostkami o charakterze publicznym i komercyjnym. Posiada doświadczenie w branży logistycznej, finansowej, handlowej i usługowej. W latach 2015 – 2018 pracował w SPZOZ w Mińsku Mazowieckim jako Dyrektor tej jednostki prowadząc liczne inwestycje zakupowe, budowlane, remontowe i modernizacyjne, rozbudowując bazę infrastrukturalną oraz podnosząc atrakcyjność mińskiego szpitala i mińskiej służby zdrowia. Podczas tych intensywnych trzech lat ukończono budowę i wyposażono oddając do użytku budynek z nowym blokiem operacyjnym, Oddziałem OAiIT, laboratorium oraz Apteką Szpitalną. Wyremontowano przychodnię POZ przy ul. Kościuszki w Mińsku Mazowieckim, rozpoczęto remont Oddziału położniczo – ginekologicznego, utwardzono część placu szpitalnego wydzielając miejsce na parking, dokonano przyłącza Szpitala do sieci cieplnej miasta Mińsk Mazowiecki a także przeprowadzono wiele niezbędnych prac remontowych i odnowieniowych w pomieszczeniach szpitala. Zakupiono nowy tomograf komputerowy, karetkę a także inny liczny i potrzebny sprzęt medyczny. Obecnie podejmuje trudne i wymagające wyzwanie uzdrowienia finansów mińskiego SPZOZ oraz odbudowę jego wizerunku.

Czytaj dalejArtur Więckowski p.o. Dyrektora SPZOZ w Mińsku Mazowieckim