W dniu 4 lipca na oddziale wewnętrznym uroczyście otwarto wyremontowaną salę „R”.  Gośćmi tej uroczystości byli  starosta miński Antoni Jan Tarczyński i prezes Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim Halina Strzębska.

Trzy łóżka wyposażone w samodzielną aparaturę do ratowania i utrzymywania życia z możliwością podglądu za pomocą komputera. Do tego oddzielna toaleta. Ściany pomalowane w przyjaznych kolorach. Wszystko to za sprawą Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim, który sfinansował to przedsięwzięcie.

Nikomu nie życzę, żeby tu trafił – powiedziała na uroczystości otwarcia prezes Halina Strzębska. – Dzięki wam poprawią się warunki pobytu ludzi w naszym szpitalu – powiedział ordynator oddziału wewnętrznego Dariusz Niedziałek. Podziękowań wraz z kwiatami nie zabrakło od dyrektora szpitala Mieczysława Romejki. – Ta sala to niewątpliwa poprawa standardów w mińskiej służbie zdrowia. Oby takich przypadków było więcej – powiedział starosta Antoni Jan Tarczyński. Rzeczywiście, tylko pochwalić hojność mińskich spółdzielców bankowców, bo dali innym coś od siebie.