You are currently viewing Poświęcenie budowy

 18 lipca 2013 roku w Szpitalu Powiatowym w Mińsku Mazowieckim, na terenie budowy nowego pawilonu  odbyło się tradycyjne poświęcenie budowy. Uroczystego poświęcenia dokonał Kapelan szpitala Ks. Tadeusz Zieliński.
W ceremonii uczestniczyli Starosta Miński Jan Antoni Tarczyński, Wicestarosta Krzysztof Płochocki, Skarbnik Powiatu Teresa Bąk oraz członek Zarządu Powiatu Henryk Księżopolski i przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Mińskiego Paweł Wiktorowicz. SPZOZ reprezentował Dyrektor Mieczysław Romejko wraz z zastępcami oraz przedstawicielami  oddziałów i działów Szpitala Powiatowego, które znajdą swoją lokalizację w nowo wznoszonym budynku.


Starosta Miński Antonii Jan Tarczyński podkreślił, że respektowanie tradycji przed rozpoczęciem budowy jest szczególnie ważne przy tak złożonych i wielowymiarowych inwestycjach jak budowa nowego budynku, w którym znajdzie miejsce nowoczesny Blok Operacyjny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Laboratorium, Sterylizatornia oraz Apteka Szpitalna. Inwestycja „Budowa pawilonu SPZOZ stan surowy otwarty – etap I” finansowana jest z budżetu powiatu mińskiego.